АРМА шукає управителя для Жовтневого палацу

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило конкурс з відбору управителя для Палацу “Жовтневий”.

Про це повідомляється у Телеграм-каналі агентства.

“Поки не схвалено та не прийнято законопроєкт №11009, АРМА не може чекати, щоб такі активи як Палац «Жовтневий» простоювали. Ми зобов’язані забезпечити ефективне використання майна, що перебуває в управлінні Нацагентства. Тому, ми оголошуємо конкурс на пошук управителя, який не лише збереже цей об’єкт, а й забезпечить його ефективну експлуатацію в інтересах держави”, – зауважила голова АРМА Олена Дума.

Тендер для визначення управителя комплексу будівель Палацу “Жовтневий” оголошено на платформі Prozorro і наразі триває подання тендерних пропозицій.

Як зазначається, комплекс нерухомості загальною площею 17 597,70 кв. м та є знаковою культурною локацією столиці. Його ефективне управління передбачає не лише фінансову вигоду для державного бюджету, а й забезпечення належного функціонування як сучасного концертного та культурного простору.

Згідно з тендерною документацією, сума щомісячних очікуваних доходів від управління повинна становити не менше 2 млн гривень. Отримані доходи будуть спрямовуватись до Держбюджету України.

Зацікавлених у пропозиції просять до участі у конкурсі відповідно до встановлених вимог.

Що відомо про палац

Міжнародний центр культури і мистецтв (колишній Жовтневий палац культури), розташований по вул. Алея Героїв Небесної Сотні, 1 в столиці, є пам’яткою культури.

Ця споруда має значну архітектурну та історичну цінність, спроектована і побудована у стилі пізнього класицизму в 1838-1842 роках відомим архітектором Вікентієм Беретті як корпус Київського інституту шляхетних дівчат. Будівля включена до переліку пам’яток містобудування і архітектури національного значення, а також занесена до переліку пам’яток історії місцевого значення.

Власником пам’ятки з 2007 року була Федерація професійних спілок України, яка майже упродовж 15 років ухилялася від укладення охоронного договору. Тому її змусили зробити це через суд.

У листопаді 2020 Будинок профспілок та іншу нерухомість Федерації профспілок України, що фігурували у справі про незаконне відчуження у Фонду держмайна, заарештували за ухвалою суду. Це рішення скасував апеляційний суд.

Читайте також: Активи збанкрутілого банку біля метро в Києві виставили на повторний аукціон

Нагадаємо, Будинок профспілок отримав управителя – хто виграв конкурс