“Бучанська весна” на сріблі: НБУ вшанував Любов Панченко пам’ятною монетою

Національний банк України присвятив пам’ятну монету видатній українській художниці-модельєру, шістдесятниці Любові Панченко, чия творчість стала символом національної самобутності та незламності духу.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Презентація відбулася за участі Голови НБУ Андрія Пишного та Катерини Боровик, заступниці генерального директора Музею історії міста Києва, якому Любов Панченко ще за життя заповіла свій творчий спадок.

Ця монета — не просто шматочок срібла, а відлуння душі Любові Панченко, яка сміливо творила нову українську культуру. Її мистецтво — це маніфест свободи, любові до України та віри у її відродження. Ми пишаємося, що можемо увічнити її талант у металі”, — зазначив Андрій Пишний.

Катерина Боровик розповіла про ретроспективну виставку “Всесвіт Любові”, яка триває в Музеї історії міста Києва до 1 червня.

Любов Панченко довірила нам свій спадок, і ми робимо все, щоб її талант сяяв. Від альбомів і закордонних виставок до першої великої ретроспективи — ми популяризуємо її творчість. Цей проєкт став останнім для нашої директорки Діани Попової, яка, як і Любов, залишила по собі яскравий слід”, — поділилася вона, згадавши двох сильних жінок, що відійшли у вічність у квітучому квітні.

Монета “Світ мистецтва кутюр’є. Любов Панченко” номіналом 10 гривень виготовлена зі срібла 925 проби, вагою 31,1 г і діаметром 38,6 мм.

На аверсі розміщений стилізований портрет Любові Панченко, обрамлений мотивами її культового твору “Бучанська весна”. Ліворуч — малий Державний Герб України, праворуч — написи “УКРАЇНА”, “2025”, номінал та символ гривні.

На реверсі — фрагмент “Бучанської весни” з кольоровим тамподруком, що гармонійно поєднується з портретом. Ця картина, створена в рідній для художниці Бучі, стала символом краси й незламності. Художник монети — Андрій Сагач, скульптор — Володимир Дем’яненко.

Монета увійшла в обіг 15 квітня 2025 року тиражем до 10 000 штук. З 16 квітня її можна придбати в інтернет-магазині НБУ або через банки-дистриб’ютори.

Читайте також: Нацбанк присвятив монету автору пісні “Як тебе не любити Києве мій?”

Нагадаємо, цьогоріч Нацбанк вперше випустив монету-писанку.