Дівчина стала першою українською доноркою кісткового мозку для іноземця

Про це розповіли в Українському реєстрі донорів кісткового мозку.

Українка дізналася про можливість стати донором кісткового мозку випадково — гортала Instagram і побачила сторіс знайомої. Зацікавилася, почала читати більше, а потім просто заповнила анкету.

“Мені прислали конверт, у якому були палички для забору ДНК. Це не страшно – просто провести ними по щоках і відправити назад у реєстр”, – згадує вона.

Через пів року дівчина отримала повідомлення, що стала генетичним близнюком для пацієнта. Це означало, що десь у світі є людина, для якої її клітини – єдиний шанс на життя.

“Це така рідкість насправді. Мені пощастило. Я ходила, мене переповнювали емоції, я була рада, що можу комусь допомогти”, – розповідає донорка.

Наступний етап – медичне обстеження. Вона проходила його в Охматдиті у Києві – одному з найбільших медичних центрів України, де рятують дітей із найскладнішими діагнозами. Це одне з місць, де проводять трансплантації кісткового мозку від неродинних донорів для дітей та дорослих, даючи пацієнтам із раком крові та імунодефіцитами шанс на одужання.

Процедура донації зайняла кілька годин.

“Цей час пролетів швидко. Я відпочила, подивилася телевізор, поговорила з мамою. Це не страшно”, – каже дівчина.

Як стати донором

Якщо тобі 18–35 років, ти можеш приєднатися до реєстру донорів кісткового мозку. Це просто:

  • заповни анкету на сайті UBMDR.org;
  • отримай конверт, зроби мазок із щоки та відправ його назад.

Донорство кісткового мозку є безпечним і відновлюваним. У 80% випадків донація відбувається із циркулюючої крові і схожа на здачу крові (тромбоцитів).

Для тих, кому 35+ років, реєстрація залишається можливою, але ми просимо самостійно оплатити аналіз ДНК (35€).

Відомо, лікарі врятували жінку, у якої інфаркт трапився під час вагітності.