Довгострокові втрати від санкцій щодо Росії оцінили у $350 мільярдів

Станом на середину 2025 року понад 24 тисячі російських громадян і компаній перебували в різних санкційних списках.

Як повідомляється, потенційні довгострокові втрати російської економіки від санкцій, запроваджених після вторгнення в Україну, можуть досягати 7-14% ВВП.

Таку оцінку в огляді «Санкції проти Росії: динаміка, посилення обмежень та економічні ефекти» наводять економісти Інституту Гайдара.

Станом на середину 2025 року понад 24 тисячі російських громадян і компаній перебували в різних санкційних списках, з них — 18 тисяч потрапили в них у 2022-24 рр., тобто після початку війни.

«Незважаючи на часткову адаптацію економіки, санкції продовжують надавати значний і накопичуваний негативний вплив», — пишуть експерти.

Згідно з рядом економічних оцінок, зазначають вони, введені заходи призвели до зниження ВВП Росії на 1–2% на рік, а довгострокові наслідки обмежень можуть бути у 7 разів більшими. Виходячи з даних Росстату за обсягом ВВП (201 трлн рублів за 2024 року) в грошовому вираженні санкції можуть обійтися економіці в 28 трильйонів рублів, або $ 357 млрд – суму, порівнянну з річним ВВП таких країн.

До слова, ексміністр транспорту рф Роман Старовойт вкоротив собі віку після звільнення.