Тління після атаки ворожого безпілотника на Чорнобильську АЕС відбувається через водонепроникну плівку, яка знаходиться у просторі між обшивками конструкції.
Про це повідомив експерт з радіаційної безпеки, який працював на Чорнобильській АЕС після аварії у 1986 році, Олександр Купний, пише «Укрінформ».
«Там різна за властивостями мінеральна вата (зокрема, базальтова), але не горюча. Між її шарами використали ізолюючу мембрану, що не пропускає вологу, і приклеїли її до мінвати. І ця тонка чорна плівка та клей якраз і мають властивість горіти й тліти», – розповів він.
Експерт відмітив, що багатошарове наповнення між внутрішньою і зовнішньою обшивками арки передбачили для теплоізоляції та герметизації. Перед монтажем споруди ізолюючий «сендвіч»випробовували нагріванням до високих температур, які могли б викликати сонячні промені або удар блискавки. Випробування ці матеріали успішно пройшли.
«Ймовірно, тому, що розряд нагрівав метал, але «начинка» плавитися не почала. А від вибуху, що розірвав усе, виникло полум’я, і ця мембрана зайнялася. А далі – тління. Мені підтвердили знавці – плівка може тліти між ізоляційними шарами», – зазначив Купний.
На його переконання, поки вся мембрана не вигорить, нічого не вдієш.
Нагадаємо, пожежу на Чорнобильській атомній станції намагаються загасити з 14 лютого. Вона виникла внаслідок влучання БпЛА в укриття над четвертим енергоблоком.