На тлі кризи європейських виробників автомобілів китайські підприємства здійснюють експансію на світові ринки. Уже до кінця цього року експорт з Китаю може сягнути 10 млн машин.
Продаючи автомобілі закордон китайський бізнес намагається компенсувати різкий спад на внутрішньому ринку, зазначає Укравтопром.
З весни щомісячні поставки становлять близько одного мільйона одиниць: у травні вони сягнули 930 тис., що на 69% більше, ніж у тому ж періоді минулого року, після зростання на 74% у квітні.
Китайська асоціація виробників легкових автомобілів припускає, що за оптимістичним сценарієм обсяг експорту може навіть перевищити 12 млн авто
Зазначається, що за межами своєї країни китайські бренди бачать сприятливі можливості, оскільки високі ціни на нафту роблять електромобілі привабливішими, а іноземні ринки пропонують кращі прибутки, ніж висококонкурентний китайський ринок, на якому представлено близько 150 брендів.
Як відомо, у доволі складний період, який переживає автопром ЄС, відбулося підписання торговельної угоди з Америкою, яка зменшує митний тиск.
Про те, що інвестори розглядають конкуренцію з боку Китаю, слабкий попит та американські мита як структурні, а не циклічні загрози, пише Financial Times. Водночас, додає: хедж-фонди все частіше роблять ставки проти провідних європейських автовиробників.
У перші чотири місяці 2026 року частка китайських брендів на ринку ЄС сягнула 8,5%, проти 6% роком раніше.


