Про це розповіла киянка Катерина Євенко.
За її словами, знайомство зі скульптурою почалося під час пандемії, чотири роки тому. Замкнена вдома, вона шукала спосіб перемкнутися від стресу та обмежень і одного вечора, коли діти спали, вирішила зайнятися ліпленням. Так з’явився перший грибочок із пап’є-маше.
Спочатку ліпила для себе, а потім почала отримувати замовлення від друзів і знайомих. За два роки Катерина відкрила ФОП і офіційно стала скульпторкою. Нині це її основний вид заробітку.
“Я працюю з різними матеріалами: полімерною глиною, пластиком і monster clay (професійний скульптурний пластилін, одна з найвідоміших марок у світі). Для кожної роботи підбираю матеріал, залежить від того, чи буде тиражуватися ця робота. Використовую багато різних технік, бо всі етапи роботи я роблю сама. Люблю фентезі та жахи, як фільми, так і книги”, – говорить майстриня.
Робота над одним витвором триває від 4 до 7 днів, але якщо це більш складна та об’ємна робота, то близько місяця.
Одна з найскладніших робіт — годинник із рухомим язиком. Також подобаються скриньки для прикрас і голова тиранозавра, яку Катерина створила за власною ідеєю.
Більшість клієнтів — це українці, як в Україні, так і за кордоном. Є багато людей, яким подобається такий стиль. Одна з найпопулярніших категорій замовлень — кейси для смартфонів, бо вони доступні за ціною та практичні у використанні.
Скульпторка мріє про власну галерею, яка стане місцем зустрічі для всіх поціновувачів горор-мистецтва. І про велику майстерню — теперішнього приміщення вже не вистачає.
До слова, митники вилучили скіфські наконечники та сокири Київської Русі.