Вперше у лікарні виконали унікальну мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації.
Реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів провели складну трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap. Це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, яку здатні виконати лише одиниці спеціалістів в Україні.
Поранений захисник отримав важку мінно-вибухову травму, яка пошкодила значну частину м’яких тканин і кісток гомілки. Під час евакуації військовому неодноразово пропонували ампутацію, але він категорично відмовлявся. Врятувати кінцівку здавалося майже неможливим, адже дефект тканин сягав 14×30 см. Проте, у «Феофанії», вирішили боротися за ногу бійця до останнього.
Михайло розповідає: “Подібні операції належать до надскладного рівня в реконструктивній хірургії. На кожному етапі такого оперативного втручання складність операції зростає і, хірург не має права на помилку. Окрім цього, під час операції було ще багато перешкод, що виникли внаслідок травми”.
Операція тривала 13 годин. Під кінець оперативного втручання, найскладніший етап – мікросудинний анастомоз (зʼєднання судин маленького діаметра 1-3 міліметрів), що забезпечить кровопостачання та життєздатність трансплантованого шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap. У випадку неправильного виконання даного етапу операція могла закінчиться невдачею і для пацієнта і для хірургів. Подібні операції уже є абсолютною нормою в інших країнах, говорять хірурги.
Унікальна мікрохірургічна операція пройшла успішно. Місяць військовий провів під ретельним наглядом лікарів, щоб вчасно відреагувати та уникнути можливих ускладнень. Наразі, його гомілка повністю загоїлась, кінцівку збережено. Пацієнт готується до наступного етапу лікування з відновлення великогомілкової кістки, щоб, якомога швидше, повернутися до активного життя.

Ця операція відкриває нові перспективи та дає шанс зберегти кінцівки, естетичний вигляд та функціональні можливості нашим захисникам, які раніше були приречені на ампутацію, або мали значні дефекти внаслідок поранення.