На столичній Контрактовій площі оновили дощовий садок, який був облаштований ще у 2024 році на ділянці, де після опадів регулярно накопичувалася вода.
Як зазначили у «Київзеленбуді», це не декоративний квітник, а інженерно-технічне рішення, виконане з дотриманням усіх норм та вимог щодо відведення і природного регулювання дощових стоків.
Під час облаштування фахівці сформували занижену ділянку, куди природно стікає вода з прилеглого покриття. Поверхню виконали з кам’яної відсипки з річкової гальки різної фракції, що забезпечує рівномірний розподіл потоку та часткову фільтрацію.
А у ґрунті на глибині близько 1,5 м проклали дренажну трубу по всій довжині садка. Таким чином надлишкова вода відводиться через водоприймач, що запобігає її застою на поверхні. Тож, частина вологи природно поглинається ґрунтом і рослинами, а надлишок відводиться через дренажну систему.



Цьогоріч садок оновили новими насадженнями: там вже зацвіли лілейники, додалися витривала садова герань та пальмолиста осока, а також з’явилися іриси та вербозілля. Саме ці рослини добре витримують як дощі, так і посушливі літні періоди.
Раніше «ВК» писав, що новий дощовий садок з’явився на Печерську.


