На Оболоні відкрили Вільнюський сквер та новий пішохідний міст

У столиці з’явився новий зелений простір для прогулянок і відпочинку — Вільнюський сквер з пішохідним мостом через заводь у парку на вулиці Прирічній в Оболонському районі.

Про це розповів мер Києва Віталій Кличко, який відкривав нову зелену зону разом із мером Вільнюса Валдасом Бенкунскасом та послом Литви в Україні Інгою Станітє-Толочкєнє.

За його словами, місток зведений за мотивами мосту короля Міндаугаса у Вільнюсі.

Цей проєкт є результатом партнерства між двома столицями. На його втілення мерія Вільнюса виділила 600 000 євро.

«Цей новий гарний зелений простір символізує багаторічне партнерство Києва та Вільнюса, а також підтримку України литовським народом», — зазначив Віталій Кличко.

Він зауважив, що під час підготовки проєкту провели три етапи громадських консультацій з місцевими жителями.

Особливу увагу приділили тому, щоб нова зона відпочинку допомагала киянам відновлюватися психологічно під час війни.

Віталій Кличко разом із литовськими гостями прогулявся новою територією та Оболонським островом до мосту «Хвиля».

Він подякував місту-побратиму за постійну підтримку. Так, у 2023 році Вільнюс передав Києву 20 генераторів, газові плити, ліхтарики, термоодяг та інші необхідні речі, а також 500 000 євро на благодійний фонд «Майбутній Київ».

Цього року литовська столиця виділила 80 000 євро на закупівлю сонячних батарей для Київського пансіонату ветеранів праці.

Читайте також: У посольства РФ у Вільнюсі нова адреса – вул. Українських Героїв

Нагадаємо, оновлена інсталяція “KYIV” біля мерії на Хрещатику містить назви усіх міст-побратимів Києва.