Шахраї продають підроблені квитки на мюзикл «Чикаго»

Легендарна вистава «Чикаго» в Національній опереті України привертає величезну увагу глядачів і користується неймовірним попитом. Квитки розпродаються за кілька місяців до чергового показу. Такий ажіотаж привернув увагу шахраїв, які намагаються нажитись на любителях театру.

Про це повідомляє пресслужба Національної оперети.

Як зазначається, останнім часом надходить все більше скарг від глядачів, які придбали квитки на сторонніх платформах і не змогли потрапити на виставу, тому що квитки виявилися фальшивими.

Відтак, у театрі закликають не купувати квитки з рук, на OLX чи інших неперевірених платформах. Адже у такому випадку глядачі ризикують натрапити на шахраїв, втратити гроші і пропустити виставу.

Щоб уникнути шахрайства, глядачів закликають урахувати високий попит та купувати квитки заздалегідь лише через офіційні канали продажу.

Мюзикл “Чикаго” у постановці Національної оперети України — це знакова подія для українського театрального мистецтва

Вперше в Україні легендарний бродвейський мюзикл Джона Кандера, з лібрето Фреда Ебба та Боба Фосса, був представлений на головній сцені Київського національного академічного театру оперети. Прем’єра відбулася 19, 20 та 21 квітня 2024 року і викликала справжній ажіотаж: квитки були розкуплені на місяці вперед, а театр навіть додав додаткові покази через великий попит.

“Чикаго” базується на п’єсі Морін Даллас Воткінс 1926 року, яка, у свою чергу, була натхненна реальними кримінальними подіями в Чикаго 1920-х років. Цей мюзикл — історія про скандали, корупцію, жагу слави, пристрасть і кохання, подана у гротескній, розважальній формі.

Національна оперета України отримала ліцензію на постановку у 2023 році після кількох років переговорів із компанією Music Theatre International. Це стало можливим на пільгових умовах терміном на один рік, що є своєрідним визнанням України як гравця на світовій театральній сцені.

Режисером-постановником виступив народний артист України Богдан Струтинський, художній керівник театру. Він зазначив, що “Чикаго” — один із найскладніших проєктів для оперети через поєднання джазової ритміки, перкусії, хорових ансамблів і високих вимог до вокалу, хореографії та акторської гри. Постановка стала синтезом цих елементів, зберігаючи дух оригінального бродвейського шоу, але з певними унікальними рисами, доданими українською командою.

Творча команда та актори

  • Диригент-постановник: Сергій Дідок.
  • Балетмейстер-постановник: Вадим Прокопенко.
  • Художник-постановник: Олександр Білозуб.
  • Художник із костюмів: Анна Шкрогаль, яка додала оригінальні деталі, наприклад, унікальні “татуювання” на костюмах ув’язнених.

Головні ролі виконують провідні артисти театру:

  • Велма Келлі: Софія Павліченко, Оксана Прасолова, Ася Середа-Голдун.
  • Роксі Харт: Олена Урванцова, Ірина Баско, Катерина Алексєєва, Мар’яна Боднар.
  • Біллі Флінн: Сергій Авдєєв, Олексій Кириллов, Максим Гара, Валентин Котенко.
  • Мері Саншайн: Ірина Беспалова-Примак, Галина Грегорчак-Одринська, Катерина Левицька.
  • Еймос Харт: Кирило Басковський, Микола Джуфер.

Особливості постановки

Українська версія “Чикаго” зберігає ключові елементи бродвейської класики, але має свої “фішки”. Наприклад, перед виставами та в антрактах глядачів розважає вуличний бенд, загримований під мімів, — це ідея, якої немає в оригіналі. Водночас театр суворо дотримується умов ліцензії: не змінює аранжування, склад оркестру чи навіть розмір сценічних сходів. Костюми, хоч і відсилають до бродвейських образів, мають індивідуальні деталі, що підкреслюють характери персонажів.

Музично мюзикл вирізняється складністю: джазові ритми, перкусія та хорові партії створюють атмосферу Чикаго 20-х років. За словами Струтинського, хор не лише співає, а й коментує події, додаючи глибини сюжету.

Прем’єра мюзиклу отримала шалені оплески та викликала театральний бум. Богдан Струтинський пояснює це прагненням українців повернутися до мирного життя через мистецтво, особливо в умовах війни. Постановка стала не лише культурною подією, а й символом стійкості: її вдалося реалізувати в складний час, довівши, що український театр може працювати на світовому рівні.

Покази “Чикаго” тривають у 2025 році (з січня по червень), але після завершення пільгового року ціни на квитки можуть зрости через вимоги ліцензії. Тож це унікальна можливість для українців побачити легендарний мюзикл у виконанні Національної оперети.

Читайте також: У Києві театральний бум: квитки на вистави театру Франка розкуплені на чотири місяці

Нагадаємо, кияни вистоювали черги заради квитків на “Конотопську відьму” у театрі Франка. Показами цієї вистави театр назбирав на сто дронів на фронт.