Невідомі твори та перша віртуальна галерея Марії Примаченко: у Києві відкрилась унікальна виставка

Національний музей декоративного мистецтва України презентував виставку невідомих творів Марії Примаченко та першу віртуальну галерею творів видатної художниці.

На виставці можна побачити близько 60 невідомих авторських робіт народної художниці України Марії Примаченко раннього періоду, які вперше демонструються в залах музею.

Крім того, гості музею можуть помандрувати віртуальною галереєю за допомогою “чарівних” окулярів. Новітні технології дають можливість розглянути в деталях 72 роботи з двох альбомів мисткині 1940-х років, які раніше були лише виставковими експонатами, та взаємодіяти з керамічними творами художниці – не тільки торкатись, але і переміщувати їх.

Цей проєкту став можливим завдяки оцифруванню експонатів, над яким команда співробітників працювала протягом пів року на обладнанні, подарованому музею ALIPH Foundation за сприяння Французький інститут в Україні. Реалізувати задум допомогли фахівці eMuseum та Imersum, з якими музей співпрацює вже не перший рік.

Вибрані твори з унікальної колекції музею були створені Марією Примаченко протягом 1935-1938 років під час навчання у Школі народних майстрів народного мистецтва та роботи в Експериментальних майстернях при Київському музеї українського мистецтва.

Виконуючи “цикли” малюнків у техніці акварелі, а згодом і гуаші, Марія Примаченко, залежно від учбових завдань, об’єднувала їх форматом аркуша, побудовою композиції та певними колористичними рішеннями.

Читайте також: Художниця без освіти і без паспорта, яка зачарувала Пікассо: 7 грудня народилась Катерина Білокур 

Нагадаємо, у Софії Київській нещодавно відкрилась виставка робіт Марії Примаченко та Марії Галушко.