У багатостраждальному озері Синє дослідили воду після повідомлення про можливе забруднення водойми.
Як розповіли у КП «Плесо», фахівці оперативно виїхали на місце, відібрали проби води та обробили її сорбентом.
За попередніми результатами лабораторних аналізів, концентрація нафтопродуктів у воді виявилася низькою і пов’язана з природним муловим осадом, що утворюється під час очищення водойми.
Дослідження підтвердили: вода в озері не токсична, безпечна для живих організмів, а рівень нафтопродуктів у п’ять разів нижчий за допустиму норму.

Читайте також: Біля озера Тягле горіли гектари трави, очерету та чагарників
Як повідомляв “ВК”, озеро Синє між річками Дніпро та Ірпінь на південній околиці Пуща-Водицького лісу було найбільшим з вододільних озер Києва та мало площу 15 га. Впродовж багатьох років воно міліло і врешті зовсім висохло. Дослідження показало, що причини обміління водойми мають природний і техногенний характер. До перших належить підвищення температури повітря (а, отже, зростання випаровування) та замулення джерел живлення. До причин техногенного характеру належить, зокрема, водопониження внаслідок будівництва житлового масиву та автомобільних доріг, які стали штучною перешкодою для підземних та поверхневих вод.
Після п’яти провальних спроб “Плесо” знайшло підрядника через процедуру відкритих торгів та підписало договір на виконання робіт з відновлення озера Синє. Підготовчі роботи до відновлення озера почались 16 вересня. Через кілька днів комунальники повідомили по початок активної фази відновлення водойми. Наразі на розчищених ділянках з’явилась вода.
У поліції Києва заявили, що розчистку і благоустрій озера Синє на Виноградарі виконали ще кілька років тому, щоправда, лише на папері, що призвело до його знищення. Кошти, призначені на порятунок водойми, осіли у кишенях посадовців КП.