Пекло на землі: у Туреччині зафіксовано температурний рекорд

У п’ятницю, 25 липня, Туреччина встановила новий температурний рекорд для континентальної Європи.

Як повідомляється, показник у +50,5° зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак. Попередній рекорд – +48,8°C – був встановлений у серпні 2021 року на Сицилії.

Крім цього, температура перевищила позначку +40°C у щонайменше 31 провінції країни. Найспекотніше було на південному сході Туреччини – в Мардіні, Сіїрті, Шанлиурфі, Батмані та Газіантепі.

«Поточні температури перевищують сезонну норму на 6–12 градусів», – зазначають фахівці.

Нагадаємо, Європа пережила найтепліший березень із початку історії спостережень. Середня температура повітря на континенті склала 14,06°C, що на 0,65°C вище середнього показника за 1991-2020 роки і на 1,6°C вище доіндустріального рівня.

Крім цього, наприкінці червня в низці регіонів стовпчики термометрів піднялися до понад 40°C, що є рекордними температурними показниками для цієї пори року.

Страждають від аномальної спеки такі країни:

  • Португалія — у місті Мора зафіксували температуру 46,6°C, це найвища температура в історії країни у цей період.
  • Франція — зафіксовано другий найспекотніший червень з 1900 року, показники поступилися червню 2003 року.
  • Іспанія — окремі частини країни мали найспекотніший червень за весь період спостережень. Зокрема, Барселона зафіксувала найвищі червневі температури з 1914 року.

Потерпають від високих температурних показників також: Греція, Чеська Республіка, Туреччина, Нідерланди, Італія. Тут температура піднялася до 40-46°C, спека не спадає навіть уночі.

Спекотна погода в Європі захопила Німеччину, Польщу, Австрію, Велику Британію, Ірландію, Нідерланди, Бельгію.

У дослідженні, проведеному вченими з Лабораторії моделювання довкілля та здоров’я (EHM), Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, розповідали, що до кінця століття через спеку в Європі можуть загинути більше як 2 млн людей.