Постраждалим жителям Святошина місто компенсує оренду житла на час відновлення їхніх помешкань

Київ підтримує постраждалих мешканців Святошина, чиє житло було зруйноване чи пошкоджене внаслідок ракетної атаки 24 квітня.

Про це в ефірі телеканалу «КИЇВ24» повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

За його словами, місто компенсуватиме оренду житла для тих, чиї помешкання потребують ремонту, на весь період відновлювальних робіт.

Так, станом на вчора, 28 квітня, надійшло 34 заяви на отримання компенсації на оренду житла. А на отримання одноразової матеріальної допомоги з міського бюджету за програмою «Турбота. Назустріч киянам» написано майже 600 заяв.

«Постраждалі родини одноголосно погодились, що компенсація оренди житла – це найкращий для них вихід. Звісно, у нас є кілька варіантів розміщення людей – і соціальні квартири, і гуртожитки. Утім люди хочуть проживати недалеко від того місця, де і жили, бо «зав’язані» на дитячих садочках, школах, місцях роботи. І тому не завжди сприймають пропозиції тимчасово переїхати в інші райони», – зазначив Микола Поворозник.

Крім того, як зазначив посадовець, меценати висловили готовність долучитися до відновлення пошкодженого житла.

Він зауважив, що триває робота в пошкоджених будинках. Тимчасово дахи накрили цупким матеріалом, щоб убезпечити помешкання від можливих дощів. Також йдуть обрахунки ремонту і заміри вибитих вікон.

Заступник міського голови нагадав, що безпосередньо на місці, неподалік від місця ураження – у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 96 ім. О. К. Антонова на вул. Олександра Оксанченка, 2 – працює оперативний штаб, де можна отримати допомогу, зокрема гаряче харчування. Там мешканцям допомагають написати заяви і оформити відповідні документи – як на отримання тимчасового житла, так і на матеріальну допомогу.

Читайте також: Скільки шкіл і садочків пошкоджено у Києві під час нічної атаки 24 квітня

Нагадаємо, під час атаки 24 квітня у Києві пошкоджено понад 100 будівель, у тому числі близько 80 житлових будинків. Постраждалі кияни та внутрішньо переміщені особи можуть отримати 10 000 гривень, звернувшись до районних управлінь соціального захисту. Наразі триває пошук тимчасового житла для сімей, які втратили домівки. Наразі звернулися 16 сімей, одна з них уже заселена. Районна адміністрація проводить наради з постраждалими, пропонуючи варіанти розселення з резервного фонду міста. На балансі є 43 вільні кімнати в гуртожитках та кілька соціальних квартир, які пропонуються як тимчасове житло.