Закарпатський фольк-гурт Hudaki Village Band 13 липня о 19:00 виступить після довгої перерви на одному з найкращих оглядових майданчиків Києва – на даху ЦУМу.
Заснований 2001 року в селі Нижнє Селище Юрґеном Крефтнером (псевдонім — Юрій Буковинець) спільно з Василем Рущаком і Михайлом Шутком,
Hudaki Village Band створили у 2001 році Юрґен Крефтнер (псевдонім — Юрій Буковинець), Василь Рущак і Михайло Шутко в селі Нижнє Селище.
За майже чверть сторіччя гурт побував на сотнях фестивалів у Європі (Sziget, Fusion, KlezMore, Respect-Prague та інших). І, врешті, повертається з концертом до Києва. Артисти принесуть для столичної публіки первинне та справжнє звучання Карпат — таке, що народжується без партитур, електроніки чи спецефектів.
У той момент, коли Гудаки беруть інструменти до рук, повітря починає вібрувати, — кажуть організатори концерту. — Сопілка сміється так голосно, ніби закохана, цимбали ведуть за собою, як добрий чарівник із гуцульської казки, скрипка фліртує, а баян — безсоромно залицяється.
Це дійсно подія, сповнена української автентики, де вечірнє місто — як на долоні, а кожна нота — пряма трансляція з карпатської душі до Всесвіту

В основі репертуару Hudaki Village Band або просто Гудаків — народні пісні та мелодії з навколишніх сіл регіону Мараморош. Це гірська місцевість південно-західної України на межі з Румунією та Угорщиною. Тому в музиці гурту можна почути традиційну багатокультурну спадщину цього краю: карпатські, румунські, єврейські та ромські мотиви. Гудаками в Мерамороші називають сільських музикантів.
Є речі, які і не поясниш, — коментує виступ Гудаків Марко Галаневич, вокаліст та мультиінструменталіст гурту ДахаБраха. – Це коли жива народна енергія торкається тебе, захоплює і несе в інший час і простір. Так як то буває на концертах Hudaki Village band
Цей концерт — один з низки літніх подій на популярному оглядовому майданчику Києва #дахЦУМ. Захопливу панораму на центр міста поєднали з вишуканою музичною програмою.

Влітку щотижня з четверга до неділі о 19:00 на гостей чекатимуть концерти з живою джазовою, класичною та сучасною музикою від JAZZ in KYIV BAND Олексія Когана, Kyiv Mozart Orchestra, Aniko Dolidze Big Band, Kyiv Jazz Quintet, Yarovenko Blues Band, Denis Adu Quintet, DUDKO / LYTVYNENKO / LYLYAKIN.

Липень на даху ЦУМу – це музика, що ллється над містом
- 10.07 / 19:00 Kyiv Jazz Quintet — Sinatra & Nat King Cole. Ніжний джаз, чоловічий голос та музика, яка не старіє.
- 12.07, 26.07 / 19:00 Kyiv Mozart Orchestra — STING. Стінг у класичному звучанні. Чуттєво, глибоко і знайомо до мурах.
- 13.07 / 19:00 Hudaki Village Band. Фольк із гуцульським характером. Музика, що лунає в крові – вільна, жива, нестримна.
- 17.07, 31.07 / 19:00 Jazz in Kyiv Band — Історії з Олексієм Коганом. Вечір цікавих історій та музики із легендарним джазом.
- 18.07 / 19:00 Kyiv Mozart Orchestra — QUEEN. Хіти Queen у виконанні оркестру – спалах енергії на даху.
- 20.07 / 19:00 Dislocados. Коли хочеться не думати, а рухатись. Сальса й живий оркестр просто неба.
- 23.07 / 19:00 Yarovenko Blues Band. Глибокий блюз на даху великого міста. Для тих, хто вміє слухати блюзову щирість.
- 24.07 / 19:00 Denis Adu Quintet. Авторський джаз. Музика, яка звучить сучасно, глибоко і щиро.
- 27.07 / 19:00 Aniko Dolidze Big Band — Епоха свінгу. Музика великих оркестрів, безтурботність 30-х і дух старого Голлівуду.
- 30.07 / 19:00 Sigmund Frends – DUDKO / LYTVYNENKO / LYLYAKIN. Зіркове тріо відомих музикантів української сцени з надзвичайно майстерним експериментальним джазовим проєктом.
Увага!
Якщо погода не буде сприяти проведенню концерту просто неба — гості дізнаються про це з повідомлення, яке надійде на email та в Telegram-бот. Подію буде перенесено, а тим, хто не зможе долучитися у нову дату, запропонують гнучкий варіант — обмін квитка на будь-яку подію сезону #ДАХЦУМ2025.

Місце події
Дах ЦУМ, Київ, вул. Хрещатик, 38
четвер-неділя 19:00 — 21:00
Програма за посиланням: https://marcoconcert.com/location/tsum

Історія та концепція локації на даху ЦУМ
У 2016 році ЦУМ пережив повне перезавантаження та став яскравим прикладом успішної трансформації історичної будівлі у сучасний багатофункціональний комплекс. Команда, що працювала над модернізацією універмагу, не лише зберегла історичний фасад 1939 року, а й добудувала нові поверхи, включно з тим, де зараз розташована тераса.
Так, майже 10 років тому, з’явився один із найкращих оглядових майданчиків у центрі Києва, звідки відкривається краєвид на Хрещатик, прилеглі вулиці та історичну забудову міста. З того часу почали проводити літні концерти під відкритим небом. Дах ЦУМу швидко став улюбленим місцем для фотосесій та популярною локацією, яку відвідувачі позначають у соціальних мережах та навіть здобув свій хештег #дахцум.
Гості оновленого ЦУМу отримують новий цікавий досвід. Такий підхід уже давно працює в Європі — коли торгові центри перетворюють на культурні хаби, де люди не лише купують, а й досліджують, відпочивають і отримують натхнення.

ЦУМ — український приклад нової філософії засвоєння міського простору. Подібно, як у провідних європейських молах у Берліні (Gallery Weekend), Парижі (Galeries Lafayette) чи Лондоні (Selfridges), ЦУМ вийшов за межі традиційного шопінгу та відпочинку, застосовуючи сучасні форми культурного споживання, де мистецтво стає невід’ємною частиною емоційного та сенсового знання.