Прийнято закон, який дозволяє українцям старше 60 років служити у ЗСУ за контрактом

Мова йде про проходження військової служби за контрактом особами, які досягли граничного віку перебування на військовій службі.

Як повідомляється, Верховна Рада прийняла в цілому як закон законопроект 13229 про внесення змін до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу».

У період дії воєнного стану для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань на підставі листа (письмової згоди) від командира військової частини на військову службу за контрактом можуть бути прийняті особи віком від 60 років, що визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров’я для проходження військової служби.

Порядок погодження кандидатів 60+ для прийняття на військову службу за контрактом, а також перелік документів, необхідних для їх розгляду, визначаються Генеральним штабом ЗСУ або уповноваженим органом військового управління (органом управління) іншого військового формування.

Про що закон:

  • При прийнятті осіб 60+ на військову службу за контрактом встановлюється випробування строком 2 місяці.
  • У разі встановлення у період випробування невідповідності військовослужбовця вимогам , такий контракт розривається достроково, а військовослужбовець звільняється з військової служби.
  • Граничний вік перебування на військовій службі для таких осіб не встановлюється.
  • Під час дії воєнного стану для осіб 60+, які приймаються на військову службу за контрактом, строк військової служби встановлюється один рік.
  • Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на один рік.
  • У разі припинення чи скасування воєнного стану дія таких контрактів припиняється (розривається) достроково, а військовослужбовці звільняються з військової служби.

Отже, встановлюється багатоетапна процедура для укладення контрактів на військову службу особами 60+ років і зарахування їх на службу, що викликає питання стосовно співвідношення витрат часу і ресурсу на бюрократичні процедури. 

До слова, Зеленський підписав закон про множинне громадянство.