У Буковелі цього літа з’явилося справжнє дитяче радіо. І ведучими там стали не дорослі, а діти. Перші радіопроби під кураторством зіркової команди “Радіо П’ятниця” відбулися у липні.
Ще на початку літа популярна українська радіостанція оголосила про розіграш 50 путівок для найкмітливіших та найактивніших дітей віком від 7 до 16 років.
Винагорода якраз передбачала поїздку до дитячого табору у Буковелі з безліччю профільних майстер-класів від зіркових ведучих та реальними включеннями в ефір.

Виховники на вокзалі зустрічали дітей, потім обов’язкова вечеря та розселення.




Діти – переможці літньої акції від “Радіо П’ятниця” записують свої перші радіопрограми.


Ми поспілкувалися з відомою телерадіоведучою – програмною директоркою “Радіо П’ятниця” Анною Свірідовою про враження від дітей, наскільки цікавить та чіпляє їх перспектива стати радіоведучим у майбутньому. Адже саме Анна проводила у таборімайстер-класи для дітей.
Певно, розпочнемо розмову з банального питання: як виникла ідея популяризувати радіо серед дітей?
У нас на старті було 50 путівок із можливістю поїздки до Буковелю. Протягом місяця ми їх розігрували. Наші переможці – це не просто діти, а дуже талановиті та активні діти. Насправді ми не ставили перед собою завдання розіграти путівки за будь-яких обставин. На сайті “Радіо П’ятниця” була досить серйозна реєстраційна форма.

Батьки діточок в анкетах – наші слухачі. Вони розповідали про своїх дітей, їхні здобутки, у чому дитина талановита, чому саме вона повинна поїхати в цей табір. Тобто, там була доволі розгорнута анкета. Ми обрали дітей, які справді прагнуть не просто відпочивати, а довідуватися щось нове, брати активну участь у конкурсах, навчаннях, зокрема, пізнавати більше світ радіо.
У таборі ми разом провели не один день, і я в неймовірному захопленні від наших дітей і їх позитивних емоцій, отриманих саме завдяки “Радіо П’ятниця”. Насправді всі вони – неймовірно талановиті, активні, амбітні, дуже інтелігентні, ввічливі. Буквально у перший день вони всі потоваришували і стали єдиною дружньою командою.
Наша радійна команда складалася із чотирьох людей: я, як ведуча і програмна директорка, музичний редактор Валентин Корнієнко, наша SMMниця Ксенія Оболенцева і наша психологиня, яку слухачі добре знають по проєкту “Ми поруч”, Олена Шершньова. Ми її залучали до процесу і вона давала свої поради молоді. Наприклад, як побороти страх публічних виступів, як не соромитися і повірити в себе, як зробити перший крок на зустріч мрії.
Це дітки з усієї України?
Так, з усієї України. У таборі були діти із Сум, Харкова, Нікополя, Миколаєва, Києва, Запоріжжя, Кривого Рогу, Львова. Ми звертали особливу увагу на дітей з внутрішньо переміщених родин, з прифронтових зон – з регіонів, які найбільше потерпають від бойових дій. Ці дітки теж були з нами.



У нас, дорослих, які супроводжували дітей, була домовленість не говорити всі ці дні про війну. У таборі було тихо і не лунали безперестанку повітряні тривоги. Ми оминали слова “повномасштабне вторгнення”, “війна”. Діти просто відпочивали і таким чином перемикалися.






Скільки діяв сам табір? Яким заняттям найбільше присвячували часу у ці дні?
Спеціальна зміна від “Радіо П’ятниця” тривала цілий тиждень. Команда радіостанції щодня проводили радійні майстер-класи. Ми розкривали діточкам світ радіо – показували на практиці як це працює. Ми їхали до One Camp відразу із концепцією дитячої радіостанції. Щодня записували радіопрограми, складали музичні плей-листи, вчили дітей шукати інформацію для ефірів.
Для цього більше непотрібні масивні радіостудії. Зараз технології дозволяють записувати все і на телефонах, і на ноутбуках. Як у вас відбувалися записи та монтажі звуку?
Так, у нас теж були мікрофони та петлички на зразок тих, якими користуються блогери. Потім ми готували тексти, записували їх, віддавали звукорежисеру “Радіо П’ятниця”. Він перетворював файли у повноцінний радійний продукт. Таким чином ми заклали основу першої дитячої станцію у Буковелі – One Camp Радіо.
Радіостанція буде працювати на постійній основі чи лише на короткий період літніх канікул?
Концепцію дитячої радіостанції ми передали менеджменту табору. З нами вже спілкувалися його представники. Маю надію, що вони продовжать роботу над створенням One Camp Радіо.
Знаю, що вже зараз команда табору планує наступні кроки для просування цієї ідеї. Обіцяють навіть радіорубку зробити. Тобто цей проєкт їх зацікавив і це нас надихає.



Чи виходили програми, створені дітьми, в ефір справжнього “Радіо П’ятниця”?
Для ефіру “Радіо П’ятниця” ми робили окремі записи-відгуки, які після завершення зміни вже поступово видавали. Так ми будемо демонструвати враження дітей та персоналу табору від цього цікавого процесу, де відпочинок відбувався одночасно з отриманням нового цікавого досвіду.

У таборі ми теж щодня робили прямі включення і розповідали про все, що відбувалося. Адже батьки дітей – це наші слухачі. Ми доповідали (усміхається – ред.) як почуваються їхні діти, що вони їдять, який мають активний відпочинок, які екскурсії для них проводили виховники.







Насправді діти взагалі не сиділи на місці – їх супроводжувала дуже класна команда виховників. Як сказав директор цього табору: “Ми виховників обираємо дуже прискіпливо, як в охорону президента”. Це активні молоді люди і було видно, що вони відчувають дітей та перебувають з ними на одній хвилі. Вони з ними і танцювали, і бігали, і влаштовували квести. Ми взагалі були у захваті!


Наша радійна команда складається з чотирьох людей: я, як ведуча і програмна директорка, музичний редактор Валентин Корнієнко, наша SMMниця Ксенія Оболенцева і наша психологиня, яку слухачі добре знають по проєкту “Ми поруч” Олена Шершньова. Вона теж була залучена до процесу – давала свої поради молоді. Наприклад, як побороти страх публічних виступів, як повірити в себе, як не соромитися, як зробити перший крок на зустріч мрії.



Чи є у радіо майбутнє? Що ви бачили по дітях?
У них точно є велика зацікавленість. Діти із задоволенням долучалися до всіх ініціатив, які ми пропонували. Наприклад, і найменші, і найстарші любили записувати програми. Чесно кажучи, я дуже здивована, що підлітки – 14-16 років, які в цьому віці зазвичай відштовхують всі пропозиції дорослих, навпаки дуже легко і з власної ініціативи долучалися до цього процесу.




І що їх найбільше цікавило на радіо? Який контент найбільше подобається створювати?
Крім запису програм, ми розглядали також соцмережі радіостанцій. Їх цікавили якісь подробиці про зірок у нашому Instagram “П’ятниці”.
Оскільки молодь цікавиться таким контентом, то наприкінці нашого туру ми організували два зіркових вечори. У суботу завітала TARABAROVA.
До речі, Свілана Тарабарова написала гімн для One Camp. Протягом всього нашого перебування у таборі він користувався дуже великою популярністю серед дітей та молоді.
Вони справді вимагали від нас, щоб кожна активність починалася з її треку.




Був навіть спеціальний танець, коли всі 50 дітей танцювали разом із виховниками. Так що Світлана Тарабарова була у нас одним із особливих спеціальних гостей.
TARABAROVA “One Love” – for One Camp



А друга зірка хто?
Вже на закриття спеціальної зміни від “Радіо П’ятниця” завітав Дядя Жора зі спеціальною дитячою програмою.
Він не тільки співав, а й влаштував цікаві конкурси з повітряними кульками. Звісно, діти реагували дуже позитивно й емоційно.







Цей проєкт для дітей від “Радіо П’ятниця” був першим. Ви плануєте продовжувати його надалі?
Саме такий масштабний проєкт, із розіграшем 50 путівок, – це вперше. “Радіо П’ятниця” – радіо для широкого кола слухачів, тобто для всієї родини. Тому такі родинні історії нам дуже близькі. Ми переконалися у цьому, спостерігаючи за зацікавленістю та активністю наших слухачів. Адже для участі в акції зареєструвалось близько 1,5 тисячі українських родин.
Читайте також: “Радіо П’ятниця” у 2021 році на запальну Масляну у ВДНХ запросили DANTES, Анну Трінчер, Ольгу Цибульську, TARABAROVA, Мілу Нітич, Артура Боссо, гурти “Клей Угрюмого” та SELFY, Олега Чигера, Дениса Реконвальда, СолоХу, Олега Кензова, TamerlanAlena, Grosu, Юлію Купцову. Вхід був вільний.