Рішення про роботу громадського транспорту під час повітряної тривоги відправили на доопрацювання

Рада оборони Києва сьогодні не ухвалила рішення про внесення можливих змін у роботу громадського транспорту під час повітряної тривоги. Його відправили на доопрацювання до наступного засідання.

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Він зазначив, що таке рішення обумовлене низкою причин. Зокрема тим, що безпекова ситуація у столиці не змінилася з 2022 року.

За його словами, місто неодноразово зверталося до ДСНС, військових, поліції щодо можливості зміни алгоритму руху громадського транспорту під час повітряних тривог. Зокрема, й в грудні минулого року.

“І відповідь була одна: безпекова ситуація така, що не можемо дозволити”, – зауважив Микола Поворозник.

Він додав, що проєктом документа, який виносили на сьогоднішнє засідання Ради оборони Києва, передбачалося, що рішення про зупинку чи продовження руху наземного громадського транспорту прийматиме безпосередньо водій.

“Тобто водій, виходячи зі свого емоційного стану, ментальної стійкості чи, просто кажучи, хоробрості, має приймати рішення, їхати чи не їхати: наражати на небезпеку пасажирів чи ні. Утім нагадаю, за безпеку людей відповідають не тільки водії громадського транспорту. А й ті, хто таке рішення ухвалює, зокрема Рада оборони Києва. Я зараз навіть не говорю про кількість конфліктів з пасажирами, які могло б спровокувати таке рішення”, – підкреслив Микола Поворозник.

За його словами, в проєкті рішення, який представили сьогодні, йшлося про наземний громадський транспорт. І жодного слова про роботу столичного метрополітену.

“Із запропонованого сьогодні проєкту рішення виходить, що в метро безпекова ситуація не змінилася. А наземний транспорт можна відпускати на розсуд водія. І ще залишається незрозумілою ситуація з електротранспортом, коли один водій трамвая чи тролейбуса зупинився, бо він прийняв таке рішення. Що робити тим, хто зупинився позаду, але хоче їхати. Зупинка одного трамвая – це зупинка руху на всій лінії. Який тут алгоритм дій?” – каже Микола Поворозник.

Він наголосив, що рішення про зміни в роботі громадського транспорту потрібно опрацювати більш ретельно з членами Ради оборони Києва.

“На всі питання мають бути чіткі відповіді та прописані алгоритми дій на всі випадки. Ми не маємо права перекладати відповідальність на одного водія. Кожен має розуміти свою відповідальність – і за безпеку людей, і за функціонування міста в умовах воєнного стану”, – підсумував посадовець.

Читайте також: У Києві шукають безпечне рішення для роботи громадського транспорту під час повітряних тривог

Нагадаємо, кияни підписали не одну петицію з проханням не зупиняти рух транспорту під час повітряних тривог, однак усі вони були відхилені попри те, що повітряні тривоги паралізують Київ: місто втрачає мільйони через транспортний колапс.