Влітку такі атаки не мають сенсу. Але взимку, маючи значний запас «Шахедів», ворог може масовано атакувати енергетику, оскільки це «болюча тема».
Про українську протидію тцим атакам розповів Сергій «Флеш» Бескрестнов, фахівець з радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки
Щодо засобів боротьби з «Шахедами», фахівець виділяє кілька напрямків.
РЕБ (радіоелектронна боротьба): вона не збиває «Шахеди», а лише не дає їм влучити в ціль, «закриваючи» конкретні об’єкти. Дрони, що потрапили під дію РЕБ, втрачають сигнал і стають вразливішими для інших засобів ураження, наприклад, мобільних вогневих груп. РЕБ «стовідсотково допомагає, але не є панацеєю», говорить експерт.
Мобільні вогневі групи: їхня ефективність, за оцінкою Бескрестнова, «значно менша», ніж 40%, про які заявляв Сирський, — близько 20%. Він пояснює це тим, що Росія використовує тактику польоту «Шахедів» на великій висоті (2-4 кілометри), де малі вогневі групи неефективні, адже «маленьку точку в небі неможливо збити з кулемета».
Авіація (винищувачі та гелікоптери): українська авіація є дуже ефективною, але зіткнулася з проблемами.
” Винищувачам на малих висотах «дуже важко полювати на „Шахеди“», оскільки їхня швидкість значно перевищує швидкість дронів (180-200 км/год у «Шахедів» проти 3-5 разів вищої у винищувачів). Гелікоптери ж дуже ефективні, але їх недостатньо для масової боротьби. Спортивна авіація, як Як-40 в Одесі, також показує результати, коли пілот і стрілець розстрілюють «Шахеди» зверху”, – зауважує фахівець.
Велика ППО: це комплекси типу «Gepard» та ракетні системи. Тут Україна також залежить від партнерів.
До слова, КНДР може направити ще 30 тисяч військових на війну рф проти України.