Європа може опинитися на порозі трансформації у сфері оборонних інновацій, подібної до Манхеттенського проекту — наукового ривку, який дозволив США швидко розробити ядерну зброю під час Другої світової війни.
Агентство Reuters поговорило з двома десятками керівників, інвесторів та політиків, щоб з’ясувати, як Німеччина — найбільша економіка Європи — має намір відіграти центральну роль у переозброєнні континенту.
Джерела Reuters повідомили, що уряд канцлера Фрідріха Мерца розглядає штучний інтелект та стартап-технології як ключ до своїх оборонних планів та скорочує бюрократію, щоб безпосередньо пов’язати стартапи з вищими ешелонами своїх збройних сил.
У зв’язку з тим, що військова підтримка США стала менш стабільною, Німеччина, один із найбільших спонсорів України, планує майже потроїти свій регулярний оборонний бюджет, довівши його приблизно до 162 мільярдів євро (175 мільярдів доларів) на рік до 2029 року.
З’явилася нова хвиля німецьких оборонних стартапів, які розробляють передові технології: від роботів зі штучним інтелектом, подібних до танків, безпілотних міні-підводних човнів до боєздатних шпигунських тарганів.
Кіборги-таргани компанії Swarm Biotactics оснащені спеціальними мініатюрними рюкзаками, що дозволяють збирати дані в режимі реального часу за допомогою камер.
Електричні стимули мають дозволити людині дистанційно керувати рухами комах. Мета – надавати розвідувальну інформацію у ворожому середовищі, наприклад, інформацію про позиції противника.
Біороботи, створені на основі живих комах, оснащені системами нейронної стимуляції, датчиками та захищеними комунікаційними модулями. Ними можна керувати окремо або працювати автономно, цілими зграями.
Німеччина стала другим за величиною військовим спонсором України після США. Замовлення, які раніше могли б розглядатись роками, тепер обробляються місяцями, і європейські стартапи отримали можливість швидко протестувати свою продукцію в польових умовах, повідомляють кілька джерел.