Рахувати та описувати геометричні фігури – справа не з простих для випускників українських шкіл цього року. Понад 11% потенційних абітурієнтів не впоралися з завданням НМТ та не змогли відповісти навіть на мінімум. Це найгірший результат серед усіх шкільних предметів, які задавали цього літа. Погані справи і з фізикою, яку також не подужали чимало вчорашніх учнів.
Поруч із цим, саме з математики найбільше вступників отримали найвищий бал — 200 з 200.
Для порівняння, українську мову не склали лише 0,39% вступників, історію України — 0,16%, цитує Судово-юридична газета голову Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака. Англійську мову не склали 2,33% вступників — це один із найкращих показників серед усіх предметів на вибір.
Українська мова, історія України та математика – обов’язкові предмети. І хоча результати з мови та історії приємно тішать: українську мову не склали 0,39% вступників, історію України не склали 0,16%; то з природничими дисциплінами ситуація менш оптимістична: фізику не склали – 10,37%, хімію – 6,05%.
Цікаво з математикою. Вона лідер одночасно і за кількістю тих, хто набрав 200 балів (38,5%), і за кількістю тих, хто не склав предмет взагалі (11,73%)
Водночас, економічна географія, яку здають. між іншим, для вступу до торговельно-економічних вишів поруч із математикою – рекордсмен за показником успішності:
Ймовірно, це пов’язано з тим, що географія – один з предметів на вибір для багатьох міжнародних спеціальностей, – сказав Бабак. – Там на вибір часто або географія, або англійська – саме тому географія стабільно у трійці найпопулярніших предметів. І, можливо, її вважають простішою