Вчитися на технічних спеціальностях та опановувати ІТ традиційно бажають чи не найбільше абітурієнтів. Комп’ютерні науки на 5-му місці за популярністю у вступників 2025 року. Однак не ІТ найбільше вабить сучасну молодь.
Під час цьогорічної вступної кампанії найбільше заяв подали на право, менеджмент та психологію – напрямки, які були модними ще 20 років тому. Це при тому, що в країні не бракує ні юристів, ні управлінців, які керують малими та великими офісами.
На початок 2025 року, розподіл студентів за спеціальностями виглядає так:
- право – 75 240 (7%)
- менеджмент – 62 722 (5,8%)
- психологія – 59 217 (5,5%)
- середня освіта (за предметними ▪️спеціальностями) – 52 149 (4,8%)
- комп’ютерні науки – 37 064 (3,4%)
Популярність окремих спеціальностей не відповідає потребам економіки, особливо в технічних і природничих галузях, де вже відчувається дефіцит фахівців. Цей попит зростатиме під час відбудови країни, – звернув увагу голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
Варто подивитися рейтинг офіційних зарплат ректорів вишів, розташованих у столиці. Зокрема, найбільше за рік заробляють керівники Українського державного університету ім. Драгоманова, Національного технічного університету “КПІ ім. Сікорського” та Державного торговельно-економічного університету.