У Бучі зʼявиться екошкола із соломи

Невелике приміщення на 30 учнів зведуть просто у лісі — це буде така собі класна кімната для психічного благополуччя, навчання та екологічної освіти.

Про це розповіли у RFI .

Зводить школу литовський виробник солом’яних панелей Modulina Straw Panels в межах ширшого проєкту з відновлення школи у Бучі. Компанія Modulina працює вже 15 років і базується в литовській Клайпеді. Вона спеціалізується на виготовленні солом’яних панелей для будівництва енергоефективних і екологічних будівель. Матеріали — природні на 98%, а самі панелі легко зібрати і розібрати, «наче кубики лего», — пояснює Катерина Пилипчук, стратегиня з розвитку компанії.

У 2022 році, після початку повномасштабної війни, компанія зацікавилася українським ринком. Цей імпульс був волонтерським — подарувати матеріали для відбудови.

 Проєкт BuchaSchool стартував у 2022 році, а завершити його мають у 2026-му. Разом із тим будується ще одна окрема «класна кімната» — вона є продовженням великого проєкту, і в лютому цього року ініціатива виграла грант New European Bauhaus (NEB). 

«Проєкт називається Bucha Forest Classroom. Це така на 100 квадратних метрів невеличка будівля, яка зроблена саме з наших панелей, в які діти з різних шкіл Бучі будуть приїжджати туди і вивчати там природознавство», — розповідає Катерина.

Відкриття заплановане на вересень.

Україна приваблює литовців не лише як ринок, а й як джерело сировини. Солома — один із найважливіших українських ресурсів, який досі часто ігнорується. «Найбільша кількість соломи є в світі саме в Україні, тому що ми — європейський “баскет”, житниця. Якщо ми вирощуємо багато зерна, то автоматично маємо й рекордну кількість соломи», — пояснює Катерина.

Цей матеріал має не лише теплоізоляційні властивості, а й екологічну функцію — «заморожує» вуглець.

Фото: Так виглядатиме школа в Бучі (проєкт) © BuchaSchool