Український центр реабілітації рукокрилих запрошує киян на урочисте повернення врятованих рукокрилих у природу.
Як повідомляють організатори, акція відбудеться у суботу, 29 березня, у Національному природному парку “Голосіївський Національний природний парк Голосіївський”.
Захід розпочнеться о 17:00 із знайомства з представниками рукокрилих України, на гостей чекають розповіді про особливості їх життя та інтерактивне знайомство із нічними мисливцями.
А вже о 18:30 після заходу сонця почнеться випуск. Кожен гість матимете можливість власноруч повернути цих крихітних красунчиків у природу.
- Коли: 29 березня, 17:00;
- Де: парку ім. Максима Рильського біля ставка №3 – локація на мапі.
Чому важливо дбати про кажанів
В Україні налічується близько 30 видів кажанів. Усі вони охороняються законом, адже ці тваринки вразливі до змін клімату, вирубки лісів і руйнування їхніх сховищ (печер, горищ).
Кажани приносять значну користь екосистемам і людству:
Контроль шкідників: Більшість кажанів є комахоїдними. Один кажан може з’їсти за ніч від 600 до 1000 комах, у тому числі шкідників сільського господарства, таких як метелики, жуки й комарі. Наприклад, в Україні поширені види, як-от вечірниця мала чи нетопир-карлик, активно знищують комах, що шкодять посівам, зменшуючи потребу в пестицидах.
Запилення рослин: у тропічних регіонах кажани (особливо плодоїдні види) є важливими запилювачами. Вони переносять пилок між квітами рослин, таких як агави, банани чи баобаб. В Україні таких видів немає, але глобально це сприяє збереженню біорізноманіття.
Розповсюдження насіння: плодоїдні кажани допомагають відновлювати ліси, розносячи насіння фруктових дерев. У помірному кліматі, як в Україні, ця роль менш виражена, але все ж кажани сприяють поширенню дрібних рослин через свої екскременти.
Економічна вигода: завдяки боротьбі зі шкідниками кажани економлять аграрному сектору мільйони доларів щороку. У США, наприклад, їхня діяльність оцінюється в 3,7–53 мільярди доларів на рік за рахунок зменшення витрат на хімікати й збереження врожаю. В Україні таких точних розрахунків немає, але користь очевидна для фермерів.
Індикатор екологічного здоров’я: кажани чутливі до змін у довкіллі, таких як забруднення чи втрата середовищ існування. Їхня чисельність і стан є маркером стабільності екосистем.
Науковий внесок: кажани допомагають у вивченні ехолокації, що вплинуло на розвиток технологій (наприклад, сонарів). Також їхній імунітет досліджують для боротьби з вірусами, хоча це пов’язано з певними ризиками, як-от передача зоонозів (наприклад, сказу).
Читайте також: Цієї зими майже 300 кажанів з Києва потрапили на реабілітацію
Нагадаємо, минулого року під час такої акції у Києві випустили майже триста кажанів.