Укрзалізниця підвищує тарифи на вантажні перевезення з 1 серпня

Укрзалізниця вперше за понад 4 роки вирішила підняти тарифи на перевезення вантажів.

Відповідний проєкт наказу оплилюднили на Facebook-сторінці компанії.

Як пояснює перевізник, підвищення тарифу пов’язане із сильним зростанням витрат за останні роки.

Зазначається, що підвищення ціни на електроенергію у 2,4 рази зробило збитковими вантажні перевезення.

В Укрзалізниці кажуть, що довго не підвищували тарифи, щоб підтримати український бізнес.

За оцінками компанії, завдяки цьому бізнес зекономив близько 100 мільярдів гривень.

Компанія також скорочувала свої витрати та отримала державне фінансування пасажирських перевезень. Проте навіть це не допомогло — у 2025 році збиток склав 7,6 млрд грн, а за перші 4 місяці 2026 року — вже 9,3 млрд грн.

Підвищення роблять поступовим і помірним, щоб сильно не вдарити по бізнесу.

З 1 серпня 2026 року перевізник планує підвищити тарифи на вантажні перевезення на 30% територією України та уніфікувати тарифи на перевезення порожніх вагонів (зараз вони часто перевозяться майже безкоштовно).

Другий етап підвищення (з 1 січня 2027) поки що не затверджений.

У компанії порахували, скільки коштуватиме бізнесу підвищення тарифів:

  • так перевезення вугілля (на середню відстань) здорожчає на 143 грн за тонну
  • залізної руди — +160 грн за тонну
  • зерна — +169 грн за тонну

У компанії наголошують, що навіть після підвищення залізнична логістика в кінцевій ціні продукції буде дешевшою, ніж була у 2022–2023 роках.

Перевізник зазначає, що таке підвищення не покриє всіх збитків, але допоможе стабілізувати ситуацію.

В Укрзалізниці додали, що в Україні тарифи на залізничні перевезення значно нижчі, ніж у сусідніх країнах. У перерахунку на євро в Угорщині, Словаччині та Румунії вони у 2–3 рази вищі.

Читайте також: Популярна мережа магазинів PROSTOR оголосила про згортання своєї діяльності в Україні

Нагадаємо, кияни сплатили найбільше податку на елітні авто.