Військове кладовище в Гатному стало об’єктом кримінальної справи

Детективи Національного антикорупційного бюро України зареєстрували кримінальне провадження щодо будівництва військового меморіального кладовища у селищі Гатне у Фастівському районі. 

Таку відповідь на свій запит отримав «Комерсант український» за підписом заступника начальника відділу по роботі зі ЗМІ — завідувача сектору пресслужби Антона Татарнікова.

Редакція видання надіслала до НАБУ запит із проханням повідомити, чим завершилася перевірка, яку ще у серпні 2024 року анонсував директор НАБУ Семен Кривонос.

«Щодо проведення будівельних робіт на об’єкті “Національне військове
меморіальне кладовище за адресою: Київська область, Фастівський район, в межах Гатненської територіальної громади” інформуємо, що 30.08.2024 детективами Національного бюро зареєстровано кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 364 КК України, — йдеться у відповіді відомства.

Додаткових подробиць щодо цього кримінального провадження у НАБУ не повідомили.

Зазначимо, що ч. 2 ст. 364 КК України передбачає зловживання владою або службовим становищем, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди.

За це передбачене позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, Національне військове меморіальне кладовище стало предметом суспільної дискусії та протестів місцевих жителів.

Уряд затвердив створення кладовища в Гатному після того, як попередні варіанти розташування в Биківні та на Лисій горі в Києві були відхилені через екологічні та історичні міркування. 

Проєкт передбачає будівництво комплексу на площі понад 100 гектарів, який включатиме сектори поховань, колумбарні стіни, крематорій, будинок трауру, адміністративні будівлі та зони рекреації. Проєкт був схвалений державною експертизою, проте, мешканці Гатненської громади та села Мархалівка висловили протест проти цього будівництва. Вони занепокоєні можливими екологічними наслідками, зокрема, забрудненням ґрунтових вод, оскільки багато домогосподарств використовують воду з криниць. Також місцеві мешканці побоюються вирубки лісу та впливу крематорію на довкілля.

Після протестів представники влади зустрілися з громадою, намагаючись роз’яснити ситуацію. Зокрема, вони наголосили, що вирубка лісу буде мінімальною, а крематорій відповідатиме сучасним екологічним стандартам. Проте частина місцевих жителів все ж вимагає перенести будівництво в інше місце.