На Центральному залізничному вокзалі Києва з’явилася скульптура «Воля», яка втілює дух боротьби й свободи. Її основа — уламки літер із вітального знаку села Любимівка на Херсонщині, що пережило окупацію російськими військами у 2022 році та було звільнене українськими захисниками.
Як розповіли на Facebook-сторінці “Укрзалізниці”, цей потужний мистецький символ створив український художник Олексій Сай у співпраці з залізничною компанією та PinchukArtCentre. Робота, розташована на другому поверсі біля ескалатора, доступна кожному відвідувачу вокзалу.

Слово «Воля» у назві роботи має глибоке подвійне значення: це і свобода, і волевиявлення. Воно відображає сутність української душі — прагнення до свободи, яке неможливе без наполегливої боротьби, стійкості та самопожертви.
Скульптура спершу презентувалася міжнародній аудиторії, зокрема на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, щоб привернути увагу світу до української боротьби. Тепер, розміщена на Київському вокзалі, вона стала доступною для всіх українців, нагадуючи про ціну свободи та героїзм тих, хто її виборює.

За словами артдиректора PinchukArtCentre Бйорна Гельдхофа, ця робота — монумент для всіх українців, символ їхнього розуміння нерозривного зв’язку між свободою та волею.
Як зазначили ініціатори проєкту, скульптура «Воля» перегукується з культовою роботою Роберта Індіани «LOVE», іконою американського попарту 1960-х. Але якщо «LOVE» символізувала мир і єдність, то «Воля» говорить про спротив і витривалість в умовах війни. Це не просто мистецтво — це маніфест української боротьби за право бути собою.

Читайте також: Споглядає на Дніпро: який монумент є найстарішим скульптурним пам’ятником міста
Нагадаємо, родина військового відкрила пекарню на залізничному вокзалі Києва.