Якщо ви приходите до фітнес-залу, щоб відпочити та поспілкуватися з однодумцями, не перевантажуючи себе інтенсивними тренуваннями, ці поради не для вас. Рекомендації стосуються тих людей, які ревні і в пості, і в силових та кардіо- навантаженнях та повертаються з фітнес-залу наче спускаються з гори Еверест.
Обираємо найкращий час для тренування
Вважається, що займатися фітнесом варто не за годинником, а тоді, коли ви найкраще себе почуваєте і маєте мотивацію для виконання вправ. Однак щодо занять під час посту, є така думка, що ліпше обирати ранкові години та таким чином менше відчувати втому через голод.
Заміна силових навантажень на творчі вправи
Можна на 40 днів замінити інтенсивні вправи на не менш корисний пілатес або прогулянки на повітрі. Якщо це не про вас – підіймайте ваші гантелі на кілька прийомів менше. Менше їжі та калорій – пропорційно менше навантаження.
Замість м’яса та яєць їжте квасолю та горіхи
Не всі є фанатами вживання рослинного білка, однак якщо ви вирішили постити, спробуйте принаймні компенсувати його нестачу. Окрім бобових можна додати насіння та фрукти, які є білковмісними. Але не сідайте на одні банани – це не дуже корисно для травлення. Щоб організм не потерпав без жирів, додавайте в гречку чи рис з салатом трохи оливкової чи соняшникової олії.
І найважливіше…
Піст – це не про дієту, а дієта – не про піст. Якщо у вас інтенсивний крафік життя, багато поїздок, де немає можливості готувати свіжу домашню їжу, значна перевтома – порадьтеся зі своїм духівником і по можливості вживайте трохи м’яса та яєць принаймні у визначені дні тижня.