У застосунку “Київ Цифровий” запустили опитування про ментальне здоров’я містян. За його допомогою міська влада хоче визначити, чи змінився ментальний стан людей та якими способами вони зміцнюють свою стресостійкість.
Про це розповіла заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та впровадження безбар’єрності Марина Хонда на своїй сторінці у Facebook.
Опитування триватиме до 29 квітня. Форма розміщена в розділі “Опитування” в застосунку “Київ Цифровий”. Орієнтовно, щоб пройти опитування, знадобиться 3 хвилини. Результати досліджень стануть базою для вдосконалення системи психологічної допомоги, яку розбудовують у столиці.
Як зазначила посадовиця, це вже третє опитування про ментальне здоров’я через “Київ Цифровий”.
За її словами, результати попередніх досліджень показали як позитивні, так і тривожні тенденції у громаді.
“Наприклад, дослідження у 2023 році виявило, що понад 7% людей просто не знають, де можна отримати психологічну підтримку. 11% респондентів відповіли, що послуги фахівця з ментального здоров’я занадто дорогі, хоча у столиці є немало сервісів, через які отримати допомогу можна безоплатно. У відповідь на це Київ запустив Мапу ментального здоров’я, де є вся необхідна інформація про понад 500 обʼєктів: адреси, графіки, телефони”, – зазначила Марина Хонда.
Вона зауважила, що в Києві є і спеціалізовані сервіси. Так, безоплатну психологічну допомогу постраждалим від насильства надають очно в Київському міському Центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, а Захисникам, Захисницям та їхнім родинам – у “Київ Мілітарі Хаб”. Також у столиці працює «Телефон довіри»: за номером 15-00 зі стаціонарного або (044) 272-15-00 – з мобільного.
“Тому ми продовжимо періодично проводити опитування, щоб виявляти, чи змінився ментальний стан містян, та використовувати це для створення нових сервісів і програм допомоги”, – додала Марина Хонда.
Читайте також: У застосунку “Київ Цифровий” запустили Мапу доступності об’єктів міста
Нагадаємо, через застосунок “Київ цифровий” вже можна прихистити тварину з притулку.