Як закрити ФОП через Дію у 10 кроків – та що далі

У Дії є послуга автоматичного закриття ФОП. нею можуть скористатись також і підприємці, які перебувають за кордоном. Як вона працює пояснює ЮрШтаб.

Щоб скористатись послугою, треба:

  • Авторизуватись на порталі Дія та обрати “Автоматичне закриття ФОП” (https://diia.gov.ua/services/avtomatichne-zakrittya-fop)
  • Натиснути “Подати заяву”
  • Уся необхідна інформація підтягнеться у заяву з ЄДР. Перевірте, чи правильна вона, та підпишіть заяву електронним підписом фізичної особи.

Готово, що далі?

Інформація про закриття ФОП автоматично надійде до ЄДР та податкової за місцем реєстрації ФОП.

▪️ Якщо ви працювали за спрощеною системою оподаткування, вас буде виключено з реєстру платників єдиного податку й реєстру платників ПДВ. З цього моменту ваш ФОП вважається закритим.

Далі необхідно подбати про завершення всіх справ

  • Подайте податкову звітність

▪️ Спрощена система оподаткування – подайте декларацію платника єдиного податку за місяць/квартал, у якому було закрито ФОП. На це є 40 днів після завершення кварталу.

▪️ Загальна система – подайте ліквідаційну звітність про майновий стан і доходи протягом 30 днів після закриття ФОП. Ця звітність подається за період з початку року до дня, коли ви закрили ФОП. Це можна зробити онлайн у Кабінеті платника податків. (https://cabinet.tax.gov.ua/)

  • Сплатіть податки
  • Спрощена система – маєте сплатити єдиний податок за місяць, у якому закрили ФОП, або за квартал, якщо були на 3-й групі ЄП.
  • Загальна система – протягом 10 днів після подання звітності сплатіть податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Незалежно від вашої системи оподаткування маєте сплатити Єдиний соціальний внесок за місяць, у якому закрили ФОП.

Закрийте банківський рахунок ФОП

Зверніться до банку, в якому відкрито рахунок офлайн або якщо можливо – онлайн.

Якщо була ліцензія – анулюйте її

Для цього потрібно звернутися до органу, який видав ліцензію.

Готово. За потреби в майбутньому Ви зможе ще раз зареєструватись як ФОП.