У Верховній Раді готують збільшення штрафів за перевищення швидкості.
Про це повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк.
Мова йде про законопроект розроблений разом з МВС і Національною поліцією «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за дії, які призводять до травматизму та смертності на дорогах»
Нардепка нагадала, що зараз штрафи встановлюють:
• понад 20 км/год – 340 грн
• понад 50 км/год – 1700 грн
Нові штрафи, які передбачає новий законопроєкт :
• понад 20 км/год – 680 грн
• понад 40 км/год – 2040 грн
• понад 60 км/год – 2720 грн
• понад 80 км/год – 3400 грн
• перевищення п’ять і більше разів за рік – 17 000 грн
Документ наразі перебуває на стадії підготовки – про терміни його готовності та винесення на голосування інформація відсутня.
Як відомо, після смертельної ДТП в Києві на початку червня, коли водій таксі в’їхав у підземний перехід, збивши 4 людей насмерть, прем’єр-міністерка Юлія Свириденко анонсувала низку заходів щодо посилення відповідальності водіїв на дорозі.
Нагадаємо, 5 червня близько 17:30 Mercedes на швидкості влетів у підземний перехід на Чоколівському бульварі, загинули четверо людей, ще троє зазнали травм. Серед загиблих у ДТП на Солом’янці – 12-річний хлопчик та двоє поліцейських.
Винуватець ДТП вижив, його довелося буквально вирізати з повністю розбитого автомобіля. За результатами освідчення, чоловік був тверезий. За даними ЗМІ, він є керівником релігійної громади євангельських християн-баптистів «Церква села Підстепне». Його звати Павло Плешивцев, 1976 року народження. Mercedes-Benz C300, яким він керував, має сумну статистику: за ним зафіксовано 39 порушень ПДР, переважна більшість — за перевищення швидкості.
Водію повідомили про підозру. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.


