Земельна корупція у Київраді: хто ще залишається на посадах і чому

Мер Києва Віталій Кличко пояснив, чому не звільнені усі посадовці, імена яких прозвучало у резонансному журналістському розслідуванні щодо земельної корупції у Київраді.

Так, за словами столичного голови, зі своїх посад в КМДА звільнені: 

  • заступник голови КМДА Петро Оленич;
  • заступник керівника КП “Київблагоустрій” Олексій Мушта;
  • заступник директора КП “Спецжитлофонд” Юрій Леонов.
  • депутат Київради, голова земельної комісії Михайло Терентьєв звільнений з посади директора КП “Інженерний центр”. Також фракція партії “УДАР” розпочала процедуру відкликання його з депутатів Київради (оскільки він є підозрюваним у кримінальному провадженні).
     
    Звільнені також і наступні посадовці: 
  • директор комунального підприємства “Київський інститут земельних відносин” Ігор Долинський;
  • директор КП “Спецжитлофонд” Володимир Шарій;
  • заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Валентина Святина.

Столичний голова зауважив також, що директор комунального підприємства “Фінансова компанія “Житлоінвест” Віктор Погребний перебуває на лікарняному. Як тільки вийде – буде звільнений.

“Щодо інших посадовців, імена яких лунали в журналістському розслідуванні. У них невизначений процесуальний статус у кримінальному провадженні. А у Володимира Бондаренка – статус свідка”, – пояснив Віталій Кличко.

Він додав, що Володимира Бондаренка секретарем Київради обрали депутати, тож вони і можуть його звільнити відповідно до регламенту Київради і процедур.

Наразі він відсторонений від підготовки та ведення засідань Київради. Готувати та вести засідання буду я – як міський голова.

Читайте також: Оборудки з землею у Київраді: НАБУ та САП виявили мільйони доларів корупційних коштів

Нагадаємо, 6 лютого НАБУ і САП заявили про проведення масштабної операції з викриття земельної корупції у КМДА і Київраді. У ЗМІ з’явилась інформація, що слідчі дії проходять у бізнесмена Дениса Комарницького – колишнього лідера фракції “Блоку Леоніда Черновецького” у Київраді (2008-2010 роки). Після парламентських виборів 2019 року його почали називати “смотрящим” за Києвом через нібито вплив на будівельну та комунальну сфери столиці. 

Ввечері того ж дня правоохоронці розповіли, що затримано 7 учасників злочинної організації, які на рівні Київради проводили оборудки з землею. Наступного у КМДА знову відбулись обшуки: слідчі шукали докази у справі 15-річної давнини. Кличко заявив, що розраховує на неупереджене розслідування. 

Організатора злочинної організації – колишнього депутата Київради Дениса Комарницького оголосили у розшук.

Після цього мер Києва Віталій Кличко провів дві хвилі звільнень причетних до справи.