Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило переможця конкурсу з відбору управителя для Міжнародного центру культури і мистецтв (колишнього Жовтневого палацу культури).
Як повідомляється у Телеграм-каналі АРМА, право на управління цим історичним об’єктом площею 17 500 кв. м здобула компанія «Комбінат Плюс».
Зазначається, що обраний управитель успішно пройшов усі перевірки правоохоронних органів на причетність до власника активу та зв’язків з російською федерацією. Компанія має репутацію та досвід на ринку організації заходів у сфері культури.
За умовами договору управління, «Комбінат Плюс» сплачуватиме:
- 99,9% від доходів до державного бюджету України.
- Обов’язковий гарантований платіж понад 2 млн грн щомісяця до держбюджету
У АРМА зазначили, що раніше прибутки від використання цього активу йшли в обхід держави безпосередньо до власників. Власники активу наразі є фігурантами кримінальних проваджень, а їхні активи – арештовано.
Відтак, вперше за більш як 30 років незалежності історично-культурний актив Жовтневий палац працюватиме в національних інтересах.
В Агентстві також зауважили, що окрім економічного ефекту для держави і суспільства від цього рішення, не менш важливим є те, що управитель, за умовами договору, буде зобовʼязаний зберігати цей обʼєкт та посилювати його економічну вартість та культурну цінність.
Що відомо про палац
Міжнародний центр культури і мистецтв (колишній Жовтневий палац культури), розташований по вул. Алея Героїв Небесної Сотні, 1 в столиці, є пам’яткою культури.
Ця споруда має значну архітектурну та історичну цінність, спроектована і побудована у стилі пізнього класицизму в 1838-1842 роках відомим архітектором Вікентієм Беретті як корпус Київського інституту шляхетних дівчат. Будівля включена до переліку пам’яток містобудування і архітектури національного значення, а також занесена до переліку пам’яток історії місцевого значення.
Власником пам’ятки з 2007 року була Федерація професійних спілок України, яка майже упродовж 15 років ухилялася від укладення охоронного договору. Тому її змусили зробити це через суд.
У листопаді 2020 Будинок профспілок та іншу нерухомість Федерації профспілок України, що фігурували у справі про незаконне відчуження у Фонду держмайна, заарештували за ухвалою суду. Це рішення скасував апеляційний суд.
Читайте також: АРМА оголошує конкурс на управління активами телеканалу «НАШ»
Нагадаємо, АРМА відхилило одного з учасників нового конкурсу на управління ТРЦ «Гулівер».