Двоє чоловіків підпалили генератор та заклали вибухівку біля столичного інституту

Правоохоронці затримали спільників, які підпалили генератор та заклали саморобний вибуховий пристрій на території одного з вищих навчальних закладів у центрі столиці.

Як виявилось, до злочину причетні двоє місцевих мешканців віком 34 та 35 років. Зокрема, один із них є військовослужбовцем, який перебуває у статусі СЗЧ.

Під час проведення оперативно-розшукових заходів фігурантів затримали на кордоні з Білоруссю. 

Обидва зловмисники, переодягнувшись у військову форму, намагалися незаконно покинути Україну.

Як уточнили в СБУ, після мінування будівлі агенти сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівщини. Звідти вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна, а потім втекти до РФ.

У разі виконання ворожого завдання росіяни обіцяли «евакуювати» агентів з подальшим працевлаштуванням до лав ФСБ.

Після затримання ділкам повідомили про підозру у замаху на вчинення терористичного акту. Під час обшуків у них вилучили смартфони із доказами роботи на ворога та надувний човен.

Наразі зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Раніше «ВК» писав, що завербовані росіянами підлітки готували теракти в українських школах.