ЗСУ атакували два стратегічні заводи росіян поблизу Оренбурга

Наші захисники продовжують нищити стратегічні підприємства на території РФ та захоплених українських територіях, які підтримують російську воєнну машину. Ось і у ніч на 24 червня були завдані успішні удари по важливих військово-промислових об’єктах ворога.

Як повідомляє Генштаб ЗСУ, серед головних цілей були Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у РФ гелієвий завод, розташовані більш ніж за 1200 кілометрів від лінії фронту.

На території підприємств зафіксували пожежу. Наразі уточнюються масштаби пошкоджень.

У Генштабі зазначають, що обидва заводи працюють як єдиний комплекс і мають важливе значення для російської військової промисловості.

Зокрема, там виробляють компоненти, які використовуються у виготовленні вибухових речовин, ракетних двигунів, систем наведення та спеціальних матеріалів для оборонної галузі.

Крім того, українські військові підтвердили результати удару по Центру космічного зв’язку «Дубна» в Московській області, який був атакований у ніч на 22 червня. За даними Генштабу, уражено апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV, технічну будівлю поруч із нею, а також головний виробничо-адміністративний корпус із частковим руйнуванням однієї зі стін.

Центр у Дубні є найбільшим наземним комплексом супутникового зв’язку в Росії та використовується для військового зв’язку, супутникової розвідки й координації військ.

Також підтверджено пошкодження двох будівель із подальшим загорянням на території центру космічного зв’язку «Владимир» у Владимирській області РФ. Цей об’єкт забезпечує роботу систем супутникового та далекого космічного зв’язку, які використовуються російськими силовими структурами.

Окрім ударів по стратегічних об’єктах, Сили оборони уразили склад FPV-дронів у Бєлгородській області РФ та низку пунктів управління безпілотниками на тимчасово окупованих територіях і в прикордонних районах Росії.

Також Генштаб повідомив про підтверджене знищення двох морських безекіпажних катерів противника в північно-західній частині Чорного моря 23 червня.

У ЗСУ наголосили, що продовжують системно знижувати військовий потенціал Росії та її можливості для ведення війни проти України.

Читайте також: ССО знищили залізничний міст через Північнокримський канал у Криму — відео

Нагадаємо, СБУ повідомила про ураження російських систем ППО та військових аеродромів у Криму минулої ночі.