Агент ГРУ РФ, який готував теракти у Києві, отримав 15 років тюрми

За матеріалами Служби безпеки України 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна отримав агент російської воєнної розвідки, більш відомої як ГРУ РФ. Його викрили у червні 2025 року під час підготовки підривів у Києві.

Співробітники СБУ затримали чоловіка «на гарячому», коли він розкопував схрон із вибухівкою. За даними слідства, її мали перевезти до інших тайників для безпосередніх виконавців терактів.

На місці затримання у зловмисника вилучили 5 кг пластиду з підривачами та іншими компонентами для спорядження саморобних вибухових пристроїв.

Читайте також: У Київській області розікрали понад 2 млн грн на ремонті реабілітаційного центру для ветеранів

Як встановило розслідування, завдання російських спецслужб виконував місцевий безробітний, завербований ворогом. До поля зору ГРУ РФ він потрапив ще у 2014 році, коли у складі терористичного угруповання «Іскра-2» воював проти сил АТО на сході України.

Тоді він брав участь у боях за Донецький аеропорт, а згодом після вербування був нелегально переправлений на підконтрольну Україні територію.

Навесні 2025 року російські спецслужби «активували» агента та доручили йому підготувати кілька схронів із вибухівкою на околицях Києва. Після облаштування тайників він мав передати куратору з РФ їхні локації через позначки на Google Maps.

Під час обшуків у фігуранта також вилучили планшет, ноутбук і мобільні телефони, через які він контактував із представниками ГРУ РФ.

Суд визнав чоловіка винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану.